English

Nagrody Polish Days 2019 rozdane

2/08/19
fot. Anna Pomichowska
9 pytań do Ramona Porto Moty, autora "Żółtej nocy" Anna Odell: Znam siebie bardzo dobrze

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, najlepsze projekty zostały nagrodzone przez naszych partnerów i współtwórców Polish Days.

Nagrodę Screen International otrzymał film Broad Peak w reż. Leszka Dawida (Produkcja: East Studio). Nagrodą jest promocja wybranego projektu przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.

Stypendium PISF dla producenta najlepszego projektu na etapie developmentu otrzymała Natalia Grzegorzek za Skull Echo Julii Marcell. Nagroda w wysokości 30 tys. zł została ufundowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i umożliwia udział w warsztatach dla producentów - EAVE Producers Workshop 2020.

Nagrodę ufundowaną przez ColorOffOn Film w wysokości pokrycia 50% kosztów post-produkcji obrazu (wartość do kwoty 30 tys. zł., z wyłączeniem VFX) otrzymał projekt Delikatny balans terroru w reżyserii Jagody Szelc (produkcja: NUR).

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zwyciężczyniom!

więcej o Polish Days

Nagrody Polish Days


czytaj także
Branża Nagrody Studia Nowe Horyzonty+ rozdane 2/08/19
Program Czwartek na Nowych Horyzontach 1/08/19
Esej Pchanie się do klęski i sensu. "Mowa ptaków" Żuławskich 1/08/19
Polecamy 5 filmów polecanych przez YOPE 3/08/19

Newsletter

OK