English

Nagrody Studia Nowe Horyzonty+ rozdane

2/08/19
Pchanie się do klęski i sensu. "Mowa ptaków" Żuławskich 9 pytań do Ramona Porto Moty, autora "Żółtej nocy"

10. edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbyła się w 27 - 30 lipca podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (25 lipca - 4 sierpnia 2019).

Studio Nowe Horyzonty+ organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska to cztery dni warsztatów i wykładów dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu.

Studio Nowe Horyzonty+ jest przeznaczone dla reżyserów i producentów, którzy rozwijają pierwszy lub drugi pełnometrażowy film fabularny. 10 uczestników z Polski i 10 z Danii, Austrii, Ukrainy, Rumunii oraz Serbii wzięło udział w warsztatach pod czujnym okiem ekspertów, wśród których znaleźli się: David Pope (London Film Academy), agent sprzedaży Hédi Zardi - szef firmy Luxbox, Michael Arnon (EAVE) - reprezentujący Wolf Consultants, Aranka Matits (EAVE) - reprezentująca firmę Featurette, czy Mathias Noschis z firmy Alphapanda.

Podczas Studia Nowe Horyzonty+ odbyło się również spotkanie ze Stenem - Kristianem Saluveerem, który wygłosił wykład "Virtual Reality & Beyond", w ramach cyklu Creativity Talks organizowanego przez British Council.

10 par składających się z reżysera i producenta, wzięło udział w konkursie na najlepszy projekt i jego prezentację. Jury, w składzie: Hédi Zardi, Michael Arnon, David Pope, przedstawiciele Creative Europe Desk Polska, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, London Film Academy i Ale kino+ zdecydowało o przyznaniu dwóch nagród głównych i wyróżnienia.

Nagroda Główna Studia Nowych Horyzontów + i Londyńskiej Akademii Filmowej za projekt filmu How is Katia? trafiła do Christiny Tynkevych - reżyserki i Olhi Matat - producentki. Nagrodą są konsultacje projektu sponsorowane przez London Film Academy.

Nagrodę w postaci listu intencyjnego telewizji Ale kino+ dotyczący emisji gotowego filmu otrzymał projekt Horia w reżyserii Any-Marii Comănescu produkowany przez Carlę Fotea.

Wyróżnienie specjalne za projekt: The Quiet Migration otrzymały: reżyserka Malene Choi Jensen i producentka Maria Møller Kjeldgaard.

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników i partnerów: EAVE, London Film Academy, Ale kino+, British Council, Rumuńskiego Instytutu Kultury, Ambasady Holandii oraz Austriackiego Forum Kultury.


czytaj także
Branża Nagrody Polish Days 2019 rozdane 2/08/19
Wywiad Anna Odell: Znam siebie bardzo dobrze 2/08/19
Program Czwartek na Nowych Horyzontach 1/08/19
News Poznaj festiwalowe jury 1/08/19

Newsletter

OK