English

Moda kocha kino

23/07/19
Plażowy haj / The Beach Bum, reż. Harmony Korine
Denis Côté: Uwierz w ducha Wszystkie nieprzespane maratony filmowe na Nowych Horyzontach

Za aktorki, które jako pierwsze odważyły się nosić spodnie, za soczyste barwy hiszpańskiego mistrza, za letni styl tamtych dni i tamtych nocy... moda ma za co kochać kino! Właśnie dlatego Wrocław Fashion Outlet ponownie wspiera Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Razem z jedynym dolnośląskim outletem przyglądamy się tegorocznym pozycjom w festiwalowym programie szukając w nich modowych inspiracji!

Gotowi na niekończącą się imprezę z Matthew McConaugheyem? Główny bohater filmu Plażowy Haj to zwariowany hedonista, który rzuca się w wir szalonej zabawy! Reżyser Harmony Korine spogląda na niego z podziwem, widząc w nim człowieka autentycznie wolnego, żyjącego po swojemu, bez oglądania się na konwenanse i rygory. Poczujcie się jak Moondog - największy luzak amerykańskiego kina od czasu Kolesia Lebowskiego. We Wrocław Fashion Outlet znajdziecie nieodłączną hawajską koszulę i szalenie pomarańczowe spodenki kąpielowe (Mountain Warehouse; cena outletowa: 140 zł; cena regularna: 290 zł) oraz dynamiczne, sportowe okulary Oakley (Twoje Soczewki; cena outletowa: 804 zł; cena regularna: 1149 zł). Stylizacja rodem ze słonecznej Kalifornii gotowa!

Szczęśliwa, atrakcyjna kobieta koło pięćdziesiątki szuka czułego, odpowiedzialnego mężczyzny na długie spacery, a może i coś więcej – takie ogłoszenie zamieszcza Sheila, bohaterka filmu Petera Stricklanda In Fabric, w rubryce towarzyskiej. Aby dobrze zaprezentować się na spotkaniu, szuka odpowiedniej kreacji. Znajduje ją w ekskluzywnym, nieco staromodnym domu mody – to niezwykła czerwona suknia. Szybko okazuje się, że to nie Sheila będzie główną bohaterką tej historii, ale właśnie sukienka, której nikt nie potrafi się oprzeć i która przejmuje kontrolę nad życiem kolejnych właścicieli. Daj się owładnąć sile czerwonej sukienki – we Wrocław Fashion Outlet znajdziesz je m.in. w salonie Lavard Woman (cena outletowa: 299,90 zł; cena regularna: 589,90 zł).

Quentin Tarantino oddaje hołd hollywoodzkiemu kinu lat 60. i całej amerykańskiej popkulturze w swoim najbardziej przebojowym filmie dekady. To pełna anegdot i elektryzujących dygresji historia aktora grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt (Leonardo DiCaprio), oraz jego wiernego dublera (Brad Pitt). W tle czasy kontestacji, ruch hipisów, zmierzch epoki klasycznego Hollywoodu i złotej ery telewizji. Poczuj klimat tej epoki – możesz odziać się w piżamowy szyk w kolorach sepii prosto ze Scotch & Soda (marynarka; cena outletowa: 150 zł; cena regularna: 479,95 zł), charakterną skórzaną kurtkę od Pepe Jeans (cena outletowa: 719 zł; cena regularna: 1199 zł) albo klasyczne awiatory (Twoje Soczewki; cena outletowa: 195 zł; cena regularna: 279 zł)!


czytaj także
Przewodnik Siedem przykazań festiwalowicza 24/07/19
Program Goście: Sciamma, Haenel, Assayas, Serra, Holland, Żuławski i wielu innych 22/07/19
Top 10 Roman Gutek: 10 filmów, które trzeba zobaczyć na Nowych Horyzontach 22/07/19
9 pytań do 9 pytań do Joaquína Maito, autora "Portretu właścicieli" 25/07/19