English

Nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty

4/01/19
Nowa fala kina LGBT. Wywiad z Lukasem Dhontem Retrospektywy Serry, Assayasa i Terayamy podczas 19. MFF NH

7 stycznia - 24 marca 2019

Zgłoś film

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 25 lipca - 4 sierpnia 2019 roku we Wrocławiu. Najważniejszą sekcją festiwalu ponownie będzie Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty - platforma służąca prezentacji kina artystycznego, wykraczającego poza granice konwencjonalnego filmu. Konkurs powstał z myślą o filmach, za sprawą których "nowe horyzonty" oznaczają wciąż coś nowego, coś innego. Czekamy na oryginalne, autorskie fabuły, dokumenty, eseje, animacje - eksperymentujące z formą i językiem filmowym, będące w dialogu (a czasem sporze) z tradycją i mistrzami, zmuszające do radykalnej zmiany perspektywy, prowokacyjne i prowokujące do myślenia.

W Konkursie mogą brać udział filmy o czasie trwania powyżej 60 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku, nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. Organizatorzy festiwalu preferują premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 15 tysięcy euro. Swoją nagrodę przyzna również festiwalowa publiczność.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na stronie internetowej festiwalu nowehoryzonty.pl do 24 marca 2019 roku. Zapraszamy również do zgłaszania filmów do sekcji pozakonkursowych, w tym sekcji Shortlista, poświęconej polskim filmom krótkometrażowym.


czytaj także
Program Galeria portretów 2018 3/01/19
Ogłoszenie Wystawa w Porto - Pedro Costa: Companhia 2/01/19
Dystrybucja 28. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza o "Girl" 15/01/19
Ogłoszenie Złota Jedenastka Forumowiczów NH 2018 16/01/19

Newsletter

OK