English
zaloguj / zarejestruj

W tym roku w Klubie Festiwalowym rządzi hasło Taste, That's Why

19/07/18
Syny
Złota Dziesiątka Urszuli Śniegowskiej Złota Dziesiątka Małgorzaty Sadowskiej

Król jest jeden: dobry smak. To on będzie niepodzielnie rządzić w Arsenale i podbije wszystkie inne zmysły.

W tym roku w Arsenale zmiany. Nasze hasło to Taste, That's Why, a kryją się pod nim bardzo różne wydarzenia. Po raz pierwszy wstęp na koncerty będzie bezpłatny, nowością jest też większa i otwarta znacznie dłużej strefa gastronomiczna. Nie zmieni się jednak najważniejsza rzecz: program, a w nim występy wybitnych przedstawicielek i przedstawicieli sceny awangardowej czy eksperymentalnej. Na scenie Arsenału usłyszymy artystów reprezentujących radykalne, intrygujące brzmienia, tworzących pod prąd i wbrew rynkowym wymogom - za to idealnie wpisujących się w konwencję OUT, która spaja tegoroczne Nowe Horyzonty.

Jednym z najważniejszych kryteriów w mojej pracy kuratorskiej jest poszukiwanie niecodziennych połączeń pomiędzy muzyką a filmem, zwykle od tego zaczynam programować scenę muzyczną na festiwalu. Co ciekawe, takich filmowo-muzycznych outsiderów jest całkiem sporo.

W tym roku zaczniemy już w czwartek, 26 lipca, projekcją filmu Bestia Aleksandra Hertza z muzyką na żywo Włodka Pawlika. Dokładnie tydzień później zaprezentuje się duet Nanook of the North - projekt inspirowany prekursorskim filmem Nanuk z północy Roberta J. Flaherty'ego. Ich album to idealna ścieżka dźwiękowa, w której nowoczesność łączy się z inspiracją surowym klimatem niemal stuletniego filmu. Wśród zaproszonych artystów są także irański producent SOTE, reprezentująca Norwegię Maja S. K. Ratkje oraz Demidike Stare and Michael England z Wielkiej Brytanii.

Maja S. K. Ratkje to niezwykła śpiewaczka i multiinstrumentalistka, jej koncertowi towarzyszy film poświęcony artystce Voice - Sculpting Sound with Maja S. K. Ratkje. Z kolei występowi duetu Demidike Stare, gwiazdy brytyjskiej elektronicznej sceny eksperymentalnej, towarzyszyć będą krótkie filmy artysty wizualnego Michaela Englanda. Polskę w tym roku reprezentują laureat Paszportów Polityki - Wacław Zimpel (w swoim solowym projekcie) oraz Syny - najciekawszy moim zdaniem polski projekt eksperymentalnego hip-hopu. Z myślą o fanach muzyki tanecznej każdy wieczór w Arsenale zakończy się live actami i setami dj-skimi (m.in. dzięki dobrej współpracy z kolektywem Regime Brigade z Wrocławia).

Zapraszam serdecznie
Kostas Georgakopulos, kurator sceny muzycznej

Program Klubu Festiwalowego w Arsenale

kurator muzyczny klubu: Kostas Georgakopulos
producentka: Grażyna Górka-Dudek
logistyka: Piotr Motyl stage 
manager, multimedia: Wojciech Łysik 
technika: Maciej Marchewka (Tibo Sound)

Wszystkie wydarzenia muzyczne w klubie festiwalowym w Arsenale są darmowe. Warunkiem wejścia na teren klubu jest okazanie obsłudze obiektu karnetu, akredytacji, biletu wielokrotnego, biletu filmowego z danego dnia lub darmowej wejściówki.

Wejściówki do klubu festiwalowego na dany dzień można odbierać w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 26.07-05.08 lub w Dolnośląskim Centrum Filmowym w dniach 27.07-05.08 w godzinach od 9.00 do momentu rozpoczęcia ostatniego seansu festiwalowego. Pula wejściówek jest ograniczona.

 


czytaj także
Esej Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kinie z Islandii i Norwegii 20/07/18
Program Oslo/Reykjavik – norweskie i islandzkie kino na 18. MFF Nowe Horyzonty 20/07/18
Top 10 Złota Dziesiątka Marcina Pieńkowskiego 17/07/18
Program Terry Gilliam, Adina Pintilie i aktorzy "Touch Me Not" wśród gości 18. NH 23/07/18