12,90 zł lub taniej w pakiecie

C'mon C'mon

reż. Mike Mills
USA 2021 / 105’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych Debiutantów, a także spektakularny powrót na ekran Joaquina Phoenixa, który w C'mon C'mon zagrał swoją pierwszą od czasów Jokera rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze emocjonalne rany.

Phoenix wciela się w C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieci i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Phoenix, Hoffman i Norman tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio, a zachwycający naturalnością Woody Norman to zjawisko, jakiego w kinie nie było od lat. 

Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji C'mon C'mon działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy.

Twórcy

reżyseria Mike Mills
scenariusz Mike Mills
zdjęcia Robbie Ryan
montaż Jennifer Vecchiarello
muzyka Aaron Dessner, Bryce Dessner
obsada Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman
producent Chelsea Barnard, Andrea Longacre-White, Lila Yacoub
produkcja A24, Be Funny When You Can
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski
barwa cz.-b.

C'mon C'mon

Mike Mills

Twoja ocena 0/5