English

Patrick

Tim Mielants
De Patrick
Belgia 2019 / 92’
Intruz

Patrick jest specyficznym przypadkiem. Ten dobiegający czterdziestki mężczyzna mieszka razem z rodzicami na kempingu dla nudystów. Skrajnie introwertyczny i pozbawiony aspiracji, najchętniej przebywa w zaciszu swojego warsztatu, gdzie oddaje się hobbystycznemu tworzeniu mebli. Poznajemy go w trudnym momencie życia. Patrick najpierw gubi swój ulubiony młotek, a niedługo potem umiera mu ojciec. Nie mogąc wskrzesić rodzica, bohater rozpaczliwie próbuje odzyskać narzędzie pracy. Perypetie Patricka wyglądają tym dziwniej, że przez większość czasu bohater pozostaje nagi, tak jak niemalże wszyscy otaczający go ludzie. Przez ekran przewija się prawdziwa rewia torsów, brzuchów, łon i pośladków. Patrick Tima Mielantsa, podobnie jak tytułowy bohater, jest specyficznym przypadkiem – równocześnie komediowym wybrykiem oraz zaskakująco empatycznym studium inności i żałoby.

Piotr Mirski

nagrody

Austin Fantastic Fest 2019 – najlepszy film, reżyser; MFF w Karlowych Warach 2019 – najlepszy reżyser; Magritte Awards, Belgia 2020 – najlepszy film flamandzki

Tim Mielants

Reżyser belgijskiego pochodzenia. Doświadczony telewizyjny rzemieślnik. Pracował przy wielu serialach, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Realizował odcinki takich prestiżowych produkcji jak Legion i Terror. W pełnym metrażu zadebiutował Patrickiem, który miał światową premierę na festiwalu w Karlowych Warach.

Filmografia

2005 The Sunflyers (short)

2007 Duffel (short)

2019 Patrick / De Patrick / Patrick

Twórcy

reżyseria Tim Mielants
scenariusz Tim Mielants, Benjamin Sprengers
zdjęcia Frank van den Eeden
montaż Alain Dessauvage
muzyka Geert Hellings
obsada Kevin Janssens, Hannah Hoekstra, Jemaine Clement, Jan Bijvoet, Pierre Bokma
producent Bart Van Langendonck, Sarah Marks, Frans van Gestel, Jacques-Henri Bronckart, Peter Bouckaert
produkcja Savage Film, Topkapi Films, Versus Production, Eyeworks Film & TV Drama
właściciel praw Beta Cinema
język holenderski, francuski, angielski, niemiecki
barwa kolor

Patrick

Tim Mielants

Twoja ocena 0/5