14,90 zł

20 000 gatunków pszczół

20.000 especies de abejas
reż. Estibaliz Urresola Solaguren
Hiszpania 2023 / 122’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Dziecko, które zakwestionuje zastane normy, zasady i tradycje, sprawi, że na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice, a kobiety z rodziny przyjrzą się własnym wyborom i stłumionym pragnieniom. Dziecięcy bunt przypomni im, że prawdę o sobie można manifestować na wiele sposobów.

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność, tak często budzi sprzeciw? 20 000 gatunków pszczół to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. A choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia.

Twórcy

reżyseria Estibaliz Urresola Solaguren
scenariusz Estibaliz Urresola Solaguren
zdjęcia Gina Ferrer García
montaż Raúl Barreras
obsada Sofía Otero, Patricia López Arnaiz, Ane Gabarain
producent Valérie Delpierre, Lara Izagirre Garizurieta
produkcja Especies de Abejas, Euskal Irrati Telebista (EiTB), Gariza Films, Inicia Films, Instituto de la Cinematografía y de las Artes Audiovisuales (ICAA), Movistar+, Radio Televisión Española (RTVE), Sirimiri Films, Televisió de Catalunya (TV3)
język hiszpański, baskijski, francuski

20 000 gatunków pszczół

Estibaliz Urresola Solaguren

Twoja ocena 0/5