9,90 zł

Kręgosłup nocy

The Spine of Night
reż. Philip Gelatt, Morgan Galen King
USA 2021 / 93’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

By skrócić rządy tyrana władającego potężną magią, kapłanka Tzod udaje się na szczyt śnieżnej góry, gdzie znajduje umierającego wartownika strzegącego mocy pradawnego kwiatu. Spotkanie przeradza się w epicką opowieść o stuleciach walki z chciwymi, bezlitosnymi tyranami, którzy wykorzystywali moc ognia, by władać nad światem.

Kręgosłup nocy to epicka opowieść o walce między światem natury a wspierającą go, rozwijającą się cywilizacją – i wspaniałe fantasy, które zachwyci każdego miłośnika gatunku. Philip Gelatt i Morgan Galen King tworzą opowieść, która pod względem skali i rozmachu dorównuje i Tolkienowi, i Sapkowskiemu – mimo że jest całkowicie oryginalna. Głównym bohaterom głosów użyczają natomiast takie gwiazdy jak Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswalt czy Joe Manganiello.

Co być może jeszcze ciekawsze, Kręgosłup nocy powstawał przez siedem lat i jest jedną z nielicznych współczesnych animacji zrealizowanych za pomocą techniki rotoskopowej. Jeśli więc z wypiekami na twarzy oglądaliście kultowy Heavy Metal albo słynne, obrazoburcze animacje Ralpha Bakshiego Kot FritzWładca pierścieniHeavy Traffic, to prawdopodobnie z miejsca zakochacie się w Kręgosłup nocy.

Twórcy

reżyseria Philip Gelatt, Morgan Galen King
scenariusz Philip Gelatt, Morgan Galen King
obsada Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswalt, Tom Lipinski, Joe Manganiello
produkcja Reno Productions
polski dystrybutor Velvet Spoon
język angielski

Kręgosłup nocy

Philip Gelatt, Morgan Galen King

Twoja ocena 0/5