12,90 zł

Pierwszy dzień mojego życia

The First Day of My Life / Il primo giorno della mia vita
reż. Paolo Genovese
Włochy 2023 / 121’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Czwórkę głównych bohaterów nowego filmu Paola Genovese dzieli wiele, ale łączy poczucie życiowej beznadziei. Rozczarowanie miesza się z frustracją i myślami, że może najlepszym wyjściem byłoby to wszystko przedwcześnie zakończyć. Kiedy poczucie przygnębienia jest już nie do wytrzymania, na drodze każdego z nich staje tajemniczy mężczyzna.

Ma on dla bohaterów niezwykłą propozycję. Chce im pokazać, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby faktycznie miało ich zabraknąć. Napoleon, Arianna, Emilia i Daniele otrzymują drugą szansę i możliwość przemyślenia swojej decyzji raz jeszcze. W ciągu 7 dni nieznajomy mężczyzna (Toni Servillo) będzie konfrontował ich z przeżytymi traumami, ale też pokaże, że życie nadal może być piękne, a jego urok kryje się w sprawach ważnych, ale i drobiazgach. I co utracą, jeżeli zdecydowaliby się jednak popełnić samobójstwo.

Nowy film Paola Genovese, twórcy wielkiego przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, jest adaptacją jego własnej powieści. To wzruszająca historia o pragnieniu i potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa.           

Twórcy

reżyseria Paolo Genovese
scenariusz Paolo Genovese, Isabella Aguilar, Paolo Costella, Rolando Ravello
zdjęcia Fabrizio Lucci
montaż Consuelo Catucci
muzyka Maurizio Filardo
obsada Toni Servillo, Sara Serraiocco, Margherita Buy, Valerio Mastandrea, Lino Guanciale, Gabriele Cristini
producent Marco Belardi
produkcja Lotus Production, Medusa Film
polski dystrybutor Aurora Films
język włoski

Pierwszy dzień mojego życia

Paolo Genovese

Twoja ocena 0/5