14,90 zł

Baby Broker

Broker
reż. Hirokazu Koreeda
Korea Południowa 2022 / 123’, polskie napisy
polskie napisy

Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.

Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu… Baby Broker to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

Hirokazu Koreeda zdobył w 2018 roku Złotą Palmę na 71. MFF w Cannes, a rok później nominację do Oscara za film Złodziejaszki. Znany z rewelacyjnego Parasite Song Kang-Ho otrzymał Złotą Palmę dla Najlepszego Aktora za rolę w Baby Broker na MFF w Cannes 2022.

Twórcy

reżyseria Hirokazu Koreeda
scenariusz Hirokazu Koreeda
zdjęcia Hong Kyung-pyo
montaż Hirokazu Koreeda
obsada Song Kang-ho, Bae Doona, Lee Joo-young, Gang Dong-won, Lee Ji-eun
producent Eugene Lee
produkcja Zip Cinema
polski dystrybutor Best Film
język koreański

Hirokazu Koreeda

Urodził się w 1962 roku w Tokio, gdzie w 1987 roku ukończył Waseda University. Po studiach dołączył do TV Man Union, gdzie wyprodukował kilka nagradzanych na międzynarodowych festiwalach dokumentów. Zadebiutował w 1995 roku filmem Maboroshi no hikari, który miał swoją premierę w konkursie głównym festiwalu w Wenecji. Nasza młodsza siostra to piąte dzieło tego twórcy prezentowane na festiwalu w Cannes. Kore-eda jest także producentem wspierającym obiecujących japońskich filmowców młodego pokolenia.

Wybrana filmografia

2001 Distance

2004 Nikt nie wie / Dare mo shiranai / Nobody Knows

2008 Ciągle na chodzie / Aruitemo Aruitemo / Still Walking

2009 Dmuchana lala / Kuuku Ningyo / Air Doll

2013 Jak ojciec i syn / Soshite chichi ni naru / Like Father, Like Son

Baby Broker

Hirokazu Koreeda

Twoja ocena 0/5