12,90 zł

Winny czy niewinny

The Innocent / L’Innocent
reż. Louis Garrel
Francja 2022 / 98’, polskie napisy
polskie napisy

Miłość nie zna granic. To przekonanie, które towarzyszy sześćdziesięcioletniej Sylvie (Anouk Grinberg), kiedy zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość.

Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku. Abel, z pomocą najlepszej przyjaciółki Clémence (Noémie Merlant), rozpoczyna śledztwo mające na celu przyłapanie mężczyzny na gorącym uczynku, a tym samym zdyskredytowanie go w oczach Sylvie. A co jeśli Abel nie ma racji i to właśnie on będzie musiał zmienić zdanie?

W swoim nowym filmie jeden z największym talentów francuskiego kina Louis Garrel występuje w potrójnej roli. Nie tylko zajmuje się reżyserią i wciela się w postać Abla, ale jest także współautorem scenariusza (wraz z TanguyViel), który przyniósł mu Cezara. Winny czy niewinny to pełna zabawnych sytuacji ciepła ludzka komedia o potrzebie miłości i tym, że nie warto oceniać kogoś zbyt pochopnie.

Twórcy

reżyseria Louis Garrel
scenariusz Louis Garrel, Tanguy Viel, Naïla Guiguet
zdjęcia Julien Poupard
montaż Pierre Deschamps
muzyka Grégoire Hetzel
obsada Louis Garrel, Roschdy Zem, Noémie Merlant, Anouk Grinberg, Jean-Claude Pautot
producent Anne-Dominique Toussaint, Olivier Père
polski dystrybutor Aurora Films
język francuski

Winny czy niewinny

Louis Garrel

Twoja ocena 0/5