10+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Dzika banda

The Little Gang / La petite bande
reż. Pierre Salvadori
Francja 2022 / 104’, polski lektor
polski lektor zwiastun

Piątkę szkolnych kumpli połączy wspólna misja – szalony plan zniszczenia fabryki, która od lat zanieczyszcza pobliską rzekę. Jak to wyzwanie wpłynie na losy ich paczki? 

Cat, Fouad, Antoine i Sami to czwórka przebojowych 12-latków, których łączy przyjaźń, pragnienie ocalenia okolicznej rzeki i marzenie, by znowu w niej popływać. Pewnego dnia dziki gang wpada na szalony pomysł, by… podpalić fabrykę będącą źródłem zanieczyszczeń wody. Kiedy ich misternie obmyślony plan nie wypala i pierwsza próba kończy się niepowodzeniem, drużyna przyjmuje w swoje szeregi szkolnego outsidera, Aimé, który od zawsze marzył, by stać się częścią jakiejś paczki. Jak jego pomysły wpłyną na losy całego przedsięwzięcia? Czy bezkompromisowemu gangowi uda się przywrócić krystalicznie czystą wodę w rzece? A przy tym nie stracić świeżo zbudowanej przyjaźni? 

Czy wiesz, że…

przez terytorium Francji przepływa kilkadziesiąt ważnych rzek, wśród nich Loara, Sekwana, Ren? Niestety, z powodu zmian klimatycznych w ostatnich latach wiele z nich jest zagrożonych wysuszeniem.

Twórcy

reżyseria Pierre Salvadori
scenariusz Pierre Salvadori, Benoît Graffin
zdjęcia Julien Poupard
montaż Isabelle Devinck
muzyka Pierre Gambini
obsada Paul Belhoste, Mathys Clodion-Gines, Ayme Medeville
producent Philippe Martin, David Thion
produkcja Les Films Pelléas, Tovo Films, Gaumont, France 2 Cinéma
właściciel praw Goodfellas
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dzika banda

Pierre Salvadori

Twoja ocena 0/5