14,90 zł lub taniej w pakiecie

Bo się boi

Beau Is Afraid
reż. Ari Aster
USA, Wielka Brytania, Finlandia 2023 / 171’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Beau się boi. Bo życie go przytłacza. Bo świat jest niebezpieczny. Bo każdy ciągle czegoś od niego chce. Bo mamie będzie przykro, jak nie przyjedzie w odwiedziny, a on by wolał siedzieć w wannie. Niewyobrażalny splot zdarzeń zmusza go jednak do konfrontacji z własnymi lękami. Po drugiej stronie jego strachów czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.

Bo się boi to szalona, szokująca i nieodparcie śmieszna czarna komedia o tym, jak pokonać lęk, wziąć życie w swoje ręce i stać się bohaterem własnej historii. W pełni autorska wizja jednego z najbardziej interesujących współczesnych reżyserów, Ariego Astera, z Joaquinem Phoenixem w swojej najbardziej zaskakującej roli. Studio A24, które stoi za sukcesami takich produkcji, jak Wszystko wszędzie naraz, C’mon C’mon czy serialu Euforia, obdarzyło Astera nie tylko pełnym zaufaniem, ale i najwyższym w historii firmy budżetem. Twórca kultowych Dziedzictwo. Hereditary i Midsommar. W biały dzień zrealizował dzięki temu najbardziej osobisty film, który pozwolił mu w pełni podzielić się z widzami swoimi lękami, wizją świata, a przede wszystkim – swoim unikalnym poczuciem humoru.

Twórcy

reżyseria Ari Aster
scenariusz Ari Aster
zdjęcia Paweł Pogorzelski
montaż Lucian Johnston
muzyka The Haxan Cloak
obsada Joaquin Phoenix, Nathan Lane, Amy Ryan, Stephen McKinley Henderson, Hayley Squires, Denis Ménochet, Kylie Rogers, Armen Nahapetian
producent Ari Aster, Lars Knudsen
produkcja A24, Access Entertainment, IPR.VC, Square Peg
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Ari Aster

Urodzony w 1988 roku amerykański reżyser i scenarzysta, najbardziej znany z horroru Dziedzictwo. Hereditary z 2018 roku oraz krótkiego metrażu Strange Thing About the Johnsons z 2011 roku. W latach 2011-2018 Aster napisał i wyreżyserował kilka krótkich filmów, często współpracując ze swoimi przyjaciółmi z AFI Conservatory, Alejandro de Leonem i Pawłem Pogorzelski.

Wybrana filmografia

2011 The Strange Thing About the Johnsons (short)

2018 Dziedzictwo. Hereditary / Hereditary

2019 Midsommar. W biały dzień / Midsommar

Bo się boi

Ari Aster

Twoja ocena 0/5