12,90 zł

Chora na siebie

Sick of Myself / Syk Pike
reż. Kristoffer Borgli
Norwegia, Szwecja 2022 / 97’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Fabularny debiut norweskiego reżysera Kristoffera Borgli okazał się jedną z największych rewelacji festiwalu w Cannes. Ta przezabawna tragikomedia to do bólu prawdziwa opowieść o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by zostać dostrzeżonym. Historia szczególnie aktualna w dobie ekspansji mediów społecznościowych.

Na pierwszy rzut oka Signe (w tej roli, znana z Ninjababy, wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp) i Thomas wydają się być idealną parą. Młodzi, inteligentni, z szerokimi horyzontami oraz niebanalnym gustem. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego.

Kiedy mężczyzna, będący aspirującym artystą, odnosi niespodziewany sukces, równowaga w związku zostaje zachwiana. Signe nie może pogodzić się z faktem, że światła reflektorów skupione są teraz wyłącznie na jej partnerze. Zdesperowana, celowo nadużywa niebezpiecznych farmaceutyków, co błyskawicznie odbija się nie tylko na jej zdrowiu, ale i wyglądzie. Czym jednak jest odrobina (?) cierpienia w porównaniu ze współczuciem oraz uwagą, które znowu może w pełni na sobie skupiać?

Twórcy

reżyseria Kristoffer Borgli
scenariusz Kristoffer Borgli
zdjęcia Benjamin Loeb
montaż Kristoffer Borgli
muzyka Turns
obsada Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Anders Danielsen Lie
producent Dyveke Bjørkly Graver, Andrea Berentsen Ottmar
produkcja Film i Väst, Garage Film International, Oslo Pictures
polski dystrybutor Aurora Films
język norweski

Chora na siebie

Kristoffer Borgli

Twoja ocena 0/5