12,90 zł

Moje wspaniałe życie

My Wonderful Life
reż. Łukasz Grzegorzek
Polska 2021 / 98’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka (KamperCórka trenera). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą.

Dowcipny film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się wiele kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka Mojego wspaniałego życia nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego. O sile filmu decyduje nie tylko charyzma „Jo”, ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma tu postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków. Ich zmaganiom towarzyszy muzyka Emade i piosenka 5 minut łez w wykonaniu Ralpha Kaminskiego. Uważne oko wypatrzy też na ekranie innego legendarnego barda, Jaromíra Nohavicę.

Twórcy

reżyseria Łukasz Grzegorzek
scenariusz Łukasz Grzegorzek
zdjęcia Weronika Bilska
montaż Maria Zuba
muzyka Piotr Waglewski
obsada Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska, Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, Karolina Bruchnicka, Julia Kuzka
producent Natalia Grzegorzek
produkcja Koskino
język polski

Moje wspaniałe życie

Łukasz Grzegorzek

Twoja ocena 0/5