English

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Marta Stróżycka
Kitty Kotty says „Good Morning!”
Polska 2023 / 45’
bez ograniczeń wiekowych
Jak ocalić smoka Lato, kiedy nauczyłam się latać

Bohaterka popularnych książek dla przedszkolaków po raz pierwszy gości na dużym ekranie! Wraz z Kicią Kocią udamy się na witaminowe przyjęcie, polecimy w kosmos i założymy zespół muzyczny. 

Każdy dzień niesie za sobą nowe przygody! Dobrze wie o tym rezolutna bohaterka, której pojęcie nudy jest zupełnie nieznane. Kicia Kocia wraz z grupą zaufanych przyjaciół u boku – Adelką, Packiem i Juliankiem – odkrywa, jak niezwykła, a zarazem zagadkowa potrafi być codzienność. Czy strażak, który przyszedł do niej do domu, rzeczywiście gasi pożary? Jak poprawić humor pochmurnym ludziom spotkanym na ulicy? Kto mieszka na obcych planetach i dlaczego jedzenie zbyt wielu słodyczy nie jest zbyt dobrym pomysłem? Siedem odcinków animowanego serialu uczy, że nigdy nie ma złych pytań. Szukanie odpowiedzi na nie może okazać się zaś prawdziwą przygodą. 

Autorką postaci Kici Koci jest ilustratorka i pisarka Anita Głowińska. Kolejne odsłony jej serii należą do najlepiej sprzedających się książek w Polsce. W 2021 roku rozeszły się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. 

Stanisław Bryś

Twórcy

reżyseria Marta Stróżycka
scenariusz Anita Głowińska, Maciej Kur
muzyka Rafał Rozmus
animacja Evie Zet, Klaudia Wawrzeszkiewicz
producent Ewelina Gordziejuk
produkcja EGoFILM Group, Paris + Hendzel, PRL Studio
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język polski

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Marta Stróżycka

Twoja ocena 0/5