English

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Tina Mackic
JerryMaya’s Detective Agency – The Riddle of the Scorpion / LasseMajas Detektivbyrå – Skorpionens gåta
Szwecja 2022 / 83’
kategoria wiekowa 6+
Jak ocalić smoka

Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest... skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę? 

Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby impreza z darmowymi słodyczami, na którą czekają wszyscy mieszkańcy Valleby, nie doszła do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz przedwcześnie błyskają, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych. Nie wykluczają nawet, że winny może być ksiądz – w końcu to na kościelnej wieży znaleziono poszlaki. W śledztwie pomagają im policjant i emerytowana złodziejka, Lillie, która mieszka w domu spokojnej starości. Kobieta nie wyszła z wprawy i wciąż wie, jak działają jej byli koledzy po fachu! 

Tajemnica Skorpiona to już szósty pełnometrażowy film powstały na kanwie bestsellerowego, szwedzkiego cyklu książek o Lassem i Mai autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Kryminał zdobył nagrodę publiczności na 9. MFF Kino Dzieci. 

Stanisław Bryś

Twórcy

reżyseria Tina Mackic
scenariusz Henrik Engström, Mattias Grosin
zdjęcia Ola Magnestam
montaż Oskar Blondell
muzyka Lisa Montan
obsada Christoffer Alehed, Hannah Alem-Davidson, Elliot Bosvik
producent Jonathan Ridings, Annika Sucksdorf
produkcja SF Studios Production AB, Film i Väst, SVT
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język szwedzki

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Tina Mackic

Twoja ocena 0/5