English
Indeks Cykle Kalendarz

Inside

Vasilis Katsoupis
Grecja, Niemcy, Belgia 2023 / 105’
napisy: polskie
Infinity Pool Kapitan Faggotron ratuje świat

Złodziej zostaje na wiele dni zamknięty w apartamencie kolekcjonera sztuki. Jest trochę jak Robinson Crusoe, a trochę jak Kevin sam w domu. Będąc artystą amatorem, ma okazję poświęcić się działalności twórczej. Początkowo wykorzystuje inwencję w pragmatycznych celach, lecz później zaczyna folgować potrzebie ekspresji. Traktuje luksusowe lokum jako scenę, płótno i surowy materiał. Zmienia więzienie w prywatną galerię – i w ten sposób kreuje dla siebie przestrzeń wolności. Pokazywane na Berlinale Inside (współautorem scenariusza jest Ben Hopkins, reżyser pamiętnych Dziewięciu żywotów Tomasza Katza; 1. NH) jest swojego rodzaju arthouse’owym thrillerem psychologicznym, stopniowo coraz wyraźniej ciążącym ku abstrakcji i metaforze. Na poziomie koncepcji przypomina dzieła greckiej Nowej Fali, lecz cechuje się przy tym większym wizualnym rozmachem. To również one man show w wykonaniu Willema Dafoe, aktora mającego predyspozycję do grania outsiderów – kryminalistów, ekscentryków, szaleńców.

Piotr Mirski

Seanse

sb 22 lip, 22:45 knh 9
wt 25 lip, 22:15 knh 9
pt 28 lip, 22:15 knh 9
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

660 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Vasilis Katsoupis

Rocznik 1977. Urodził się w Grecji, ale wykształcenie zdobył w Wielkiej Brytanii. Po studiach wykładał na filmówce w Salonikach, a także kręcił teledyski i reklamy. Zadebiutował dokumentem zatytułowanym O filos mou o Larry Gus. Inside to jego drugi pełny metraż i zarazem pierwsza fabuła. Film miał premierę na festiwalu w Berlinie.

Filmografia

2016 O filos mou o Larry Gus / My Friend Larry Gus (doc.)

2023 Inside

Twórcy

reżyseria Vasilis Katsoupis
scenariusz Vasilis Katsoupis, Ben Hopkins
zdjęcia Steve Annis
montaż Lambis Haralambidis
muzyka Frederik Van de Moortel
obsada Willem Dafoe, Gene Bervoets, Eliza Stuyck
producent Marcos Kantis, Giorgos Karnavas, Dries Phlypo, David Claikens, Neshe Demir, Bastie Griese, Peter Kreutz, Alex Verbaere, Jens Wolf
produkcja A Private View, Bord Cadre Films, Ekome, Heretic, Schiwago Film, Sovereign Film
polski dystrybutor UIP
język angielski

Inside

Vasilis Katsoupis

Twoja ocena 0/5