English
Indeks Cykle Kalendarz

Infinity Pool

Brandon Cronenberg
Kanada, Chorwacja, Węgry 2022 / 118’
napisy: polskie
Gnijąc w słońcu Inside

Nigdy nie będzie takiego lata. A przynajmniej nie dla Jamesa Fostera, niespełnionego, ale bogato ożenionego pisarza, który w poszukiwaniu inspiracji przyjechał do egzotycznego kraju Li Tolqa. Zabiwszy przypadkiem tubylca, mężczyzna wikła się w intrygę jak z koszmaru. W Li Tolqa karze się według kodeksu Hammurabiego, lecz zamożny turysta może uniknąć odpowiedzialności, płacąc za to, by egzekucję wykonano na jego klonie. Przeżycie własnej śmierci jest doświadczeniem ekstremalnym i wyzwalającym – nagle wszystko zaczyna wydawać się dozwolone. Kafkowski thriller Brandona Cronenberga z czasem zamienia się w libertyńską rewię w duchu markiza de Sade’a. Pod tą fantasmagorią kryje się satyryczna opowieść o białym, uprzywilejowanym facecie, który na wakacjach desperacko próbuje odnaleźć swoje prawdziwe „ja”. Oto Biały Lotos na złym kwasie – trafnie podsumował recenzent „Rolling Stone’a”.

Piotr Mirski

Seanse

pt 21 lip, 21:45 knh 1
pn 24 lip, 21:45 knh 1
cz 27 lip, 21:45 knh 1
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

1001 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Brandon Cronenberg

Urodził się w 1980 roku w Toronto. Jest synem Davida Cronenberga, z którym dzieli upodobanie do konwencji horroru science fiction. W młodości planował zająć się pisaniem, malarstwem lub muzyką, ale ostatecznie uznał, że kino pozwoli mu połączyć wszystkie te trzy dyscypliny. Jego Zaraźliwi zostali uhonorowani nagrodą dla najlepszego debiutu na festiwalu w Sitges. Następny Possessor na tym samym festiwalu zdobył nagrody za reżyserię i dla najlepszego filmu. Trzeci pełny metraż Cronenberga juniora Infinity Pool stał się sensacją festiwalu Sundance.

Wybrana filmografia

2008 Broken Tulips (short)

2012 Zaraźliwi / Antiviral

2019 Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You (short)

2020 Possessor

2023 Infinity Pool

Twórcy

reżyseria Brandon Cronenberg
scenariusz Brandon Cronenberg
zdjęcia Karim Hussain
montaż James Vandewater
muzyka Tim Hecker
obsada Alexander Skarsgård, Cleopatra Coleman, Mia Goth, Jalil Lespert, Thomas Kretschmann
producent Andrew Cividino, Rob Cotterill, Jonathan Halperyn, Karen Harnisch, Anita Juka, Daniel Kresmery, Christina Piovesan, Noah Segal
produkcja Film Forge, Hero Squared, 4 Film, Elevation Pictures
polski dystrybutor UIP
język angielski

Infinity Pool

Brandon Cronenberg

Twoja ocena 0/5