14,90 zł lub taniej w pakiecie

W trójkącie

Triangle of Sadness
reż. Ruben Östlund
Szwecja, Francja, Wielka Brytania, Niemcy 2022 / 141’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

W trójkącie to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda (Turysta, The Square), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

Twórcy

reżyseria Ruben Östlund
scenariusz Ruben Östlund
zdjęcia Fredrik Wenzel
montaż Mikel Cee Karlsson, Ruben Östlund
obsada Charlbi Dean, Harris Dickinson, Woody Harrelson, Hanna Oldenburg, Carolina Gynning
producent Erik Hemmendorff, Julio Chavezmontes, Mike Goodridge, Per Damgaard Hansen, Giorgos Karnavas, Konstantinos Kontovrakis, Clemens Köstlin, Olivier Père
produkcja 30WEST ARTE, Arte France Cinéma, BBC Films, Bord Cadre Films
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Ruben Östlund

Szwedzki reżyser filmowy i scenarzysta urodzony w 1974 roku na wyspie Styrsö. Na Uniwersytecie w Göteborgu poznał Erika Hemmendorffa, z którym założył firmę producencką Plattform Produktion. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym Złotego Niedźwiedzia w Berlinie za film krótkometrażowy Incydent w banku oraz Nagrody Jury Un Certain Regard za Turystę, którego wyróżniono także nominacją do Złotego Globu. Jego najnowszy film, The Square, przyniósł mu Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes.

Wybrana filmografia

2008 Mimowolnie / De ofrivilliga / Involuntary

2011 Gra / Play

2014 Turysta / Turist

2017 The Square

W trójkącie

Ruben Östlund

Twoja ocena 0/5