12,90 zł

Ukryty klejnot

Robe of Gems / Manto de gemas
reż. Natalia López
Meksyk, Argentyna, USA 2022 / 116’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu reżyserski debiut Natalii López Gallardo, cenionej latynoamerykańskiej montażystki, mającej na koncie współpracę z Carlosem Reygadasem, Amatem Escalante i Lisando Alonso. Oszałamiający wizualnie Ukryty klejnot to niepokojąca wizja świata, w którym nie obowiązują żadne zasady.

W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź.

Przeszukania okolicy nic jednak nie dają, podobnie jak wizyty na lokalnym komisariacie. W sprawę zaangażowana zostaje miejscowa komendantka policji Roberta. Ma ona na głowie własne problemy, próbując odciągnąć syna od interesów z przestępczym podziemiem. Losy trzech kobiet, połączonych tajemniczą sprawą, coraz mocniej splatają się ze sobą w świecie pełnym przemocy, niejasnych wzajemnych zależności i sugestywnego milczenia.

Twórcy

reżyseria Natalia López
scenariusz Natalia López
zdjęcia Adrián Durazo
montaż Omar Guzman, Natalia López, Miguel Schverdfinger
muzyka Santiago Pedroncini
obsada Nailea Norvind, Antonia Olivares, Aida Roa
producent Fernanda de la Peza, Joaquin del Paso, Natalia López
produkcja Cárcava Cine
polski dystrybutor Aurora Films
język hiszpański

Ukryty klejnot

Natalia López

Twoja ocena 0/5