12,90 zł

Dziewczyny

Girl Picture / Tytöt tytöt tytöt
reż. Alli Haapasalo
Finlandia 2022 / 101’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie. Nagrodzone na festiwalu Sundance Dziewczyny to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności.

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Twórcy

reżyseria Alli Haapasalo
scenariusz Ilona Ahti, Daniela Hakulinen
zdjęcia Jarmo Kiuru
montaż Samu Heikkilä
obsada Aamu Milonoff, Eleonoora Kauhanen, Linnea Leino
producent Leila Lyytikäinen, Elina Pohjola
produkcja Citizen Jane Productions
polski dystrybutor Aurora Films
język fiński

Dziewczyny

Alli Haapasalo

Twoja ocena 0/5