12,90 zł

Ninjababy

reż. Yngvild Sve Flikke
Norwegia 2021 / 103’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu imieniem Rakel (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp), jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka.

Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o „problemie” dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać. Nie tylko za sprawą rosnącego brzucha bohaterki, ale stając się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim niezwykle zabawnym.

Ta dowcipna komedia, wyróżniona w 2021 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii i statuetką na MFF w Berlinie, oparta jest na świetnej norweskiej powieści komiksowej Ingi Sætre Fallteknikk. Z buntowniczą treścią ciekawie koresponduje oryginalna forma nawiązująca do komiksu. W filmie pojawiają się niegrzeczne i zabawne animacje w stylu Davida Shrigleya, a to wszystko okraszone jest świetnym poczuciem humoru.

Twórcy

reżyseria Yngvild Sve Flikke
scenariusz Johan Fasting, Yngvild Sve Flikke, Inga Sætre
zdjęcia Marianne Bakke
montaż Karen Gravås
muzyka Kåre Vestrheim
obsada Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi, Tora Christine Dietrichson, Silya Nymoen
producent Yngve Sæther
produkcja Motlys
polski dystrybutor Aurora Films
język norweski

Ninjababy

Yngvild Sve Flikke

Twoja ocena 0/5