10+
14,90 zł lub taniej w pakiecie

Gdzie jest Anne Frank

Where is Anne Frank
reż. Ari Folman
Francja, Holandia, Belgia, Luksemburg, Izrael 2021 / 95’, polski dubbing
polski dubbing zwiastun

Najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego Walca z Baszirem, to równie gorący pacyfistyczny manifest i apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja Gdzie jest Anne Frank łączy wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia.

Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście Dziennik Anne Frank, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać.

W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów wybitni aktorzy: Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr.

Twórcy

reżyseria Ari Folman
scenariusz Ari Folman, na podstawie Dziennika Anne Frank
zdjęcia Tristan Oliver
montaż Nili Feller
muzyka Ben Goldwasser, Karen O
producent Ari Folman, Yves Kugelmann, Alexander Rodnyansky, Jani Thiltges
produkcja Le Pacte
polski dystrybutor Gutek Film
polski dubbing Daria Domitz, Paulina Komenda, Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr, Mariusz Wilczyński, Karol Jankiewicz, Karol Kwiatkowski, Katarzyna Mazur

Gdzie jest Anne Frank

Ari Folman

Twoja ocena 0/3