12,90 zł

Chiara

A Chiara
reż. Jonas Carpignano
Włochy, Francja 2021 / 116’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

Film jest domknięciem trylogii kalabryjskiej, która przyniosła Jonasowi Carpignano nie tylko uznanie, ale i szereg festiwalowych laurów. Kontynuuje on swój reżyserski styl zawieszony między dokumentem a fikcją. Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina.

Twórcy

reżyseria Jonas Carpignano
scenariusz Jonas Carpignano
zdjęcia Tim Curtin
montaż Affonso Gonçalves
muzyka Dan Romer, Benh Zeitlin
obsada Swamy Rotolo, Rosa Caccamo, Claudio Rotolo
producent Stayblack, Rai Cinema, Haut et Court, ARTE
produkcja Julie Billy, Jonas Carpignano, Paolo Carpignano, Jon Coplon, Eva Jakobsen, Katrin Pors, Carole Scotta, Ryan Zacarias
polski dystrybutor Aurora Films
język włoski

Chiara

Jonas Carpignano

Twoja ocena 0/5