12,90 zł

Superbohaterowie

Superheroes / Supereroi
reż. Paolo Genovese
Włochy 2021 / 121’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Najnowszy film Paolo Genovese, reżysera głośnego Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, to sentymentalny komediodramat opowiadający o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku. W główne role wcieliły się tu gwiazdy włoskiego kina: Jasmine Trinca oraz Alessandro Borghi. Superobohaterowie w sposób słodko-gorzki opowiada historię prawdziwej miłości i cenie, jaką trzeba za nią zapłacić.

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady.

Film Paolo Genovese to opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Tym razem zastanawiając się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy? Czy istnieje recepta na udany związek. A co, jeśli nie?

Twórcy

reżyseria Paolo Genovese
scenariusz Paolo Genovese
zdjęcia Fabrizio Lucci
montaż Consuelo Catucci
muzyka Maurizio Filardo
obsada Jasmine Trinca, Alessandro Borghi, Greta Scarano, Vinicio Marchioni
producent Marco Belardi, Frantz Richard
produkcja Lotus Production, Medusa Film
polski dystrybutor Aurora Films
język włoski

Superbohaterowie

Paolo Genovese

Twoja ocena 0/5