12,90 zł

Zakochana Anaïs

Anaïs in Love / Les amours d'Anaïs
reż. Charline Bourgeois-Tacquet
Francja 2021 / 98’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Anaïs to jeden wielki chaos. Przemierzająca ulice Paryża na rowerze, zawsze spóźniona, roztargniona, niedyskretna. Nawet jeśli nie ma grosza przy duszy, trudno odmówić jej w tym wszystkim uroku. Młoda kobieta zdaje sobie sprawę, że za zakrętem czają się ogromne zmiany w jej życiu.

Związek z Raoulem należy już do przeszłości, przed nią z kolei konieczność zmierzenia się z powracającą chorobą matki. Jakby mało było komplikacji, bohaterka, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wdaje się w romans z żonatym mężczyzną. Szybko okazuje się jednak, że osobą, do której najbardziej chce się zbliżyć, wcale nie jest Daniel, a jego intrygująca partnerka – Émilie. Chwilowe zaślepienie czy głębsza fascynacja? Względne bezpieczeństwo, a może podjęcie ryzyka? Na te pytania pełna zapału, ale i uroczej lekkomyślności Anaïs będzie musiała znaleźć odpowiedzi.

Pełnometrażowy debiut francuskiej reżyserki Charline Bourgeois-Tacquet pełen jest świeżej, młodzieńczej energii. Ta zmysłowa, pięknie sfotografowana historia to opowieść o poszukiwaniu tożsamości, odkrywaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Konfrontację młodości z doświadczeniem uosabiają świetne role Anaïs Demoustier oraz Valerii Bruni Tedeschi.

Twórcy

reżyseria Charline Bourgeois-Tacquet
scenariusz Charline Bourgeois-Tacquet
zdjęcia Noé Bach
montaż Chantal Hymans
muzyka Nicola Piovani
obsada Anaïs Demoustier, Valeria Bruni Tedeschi, Denis Podalydès
producent Igor Auzépy, Stéphane Demoustier, Philippe Martin, David Thion
produkcja Année Zéro, Les Films Pelléas
polski dystrybutor Aurora Films
język francuski, angielski, koreański

Zakochana Anaïs

Charline Bourgeois-Tacquet

Twoja ocena 0/5