12,90 zł

Król Internetu

Mainstream
reż. Gia Coppola
USA 2020 / 90’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Ok, boomer często samo ciśnie się na usta, kiedy oglądamy niezdarne próby niektórych reżyserów, starających się sportretować szybko ewoluujące relacje młodego pokolenia z mediami społecznościowymi i szerzej – alergiczne reakcje na porządek świata podyktowany przez komercyjne zależności. Gia Coppla jest jednak właściwą osobą na właściwym miejscu. Jej Król Internetu trzyma rękę na pulsie i stara się uchwycić cienką granicę między nihilizmem, buntem i próbami skomercjalizowania tego drugiego.

Frankie, młoda barmanka pracująca w hollywoodzkim klubie komediowym, spotyka tajemniczego Linka – outsidera, który nie przebiera w słowach krytykując świat zbudowany na komercyjnych (anty)wartościach. Dziewczyna wpada na pomysł, żeby charyzmatyczne wystąpienia Linka nagrywać i wrzucać do sieci. Link szybko staje się gwiazdą internetu, co dostrzega m.in. menadżer klubu, który postanawia spróbować zarobić na popularności bohatera.

Król Internetu to film wyreżyserowany przez Gię Coppolę – wnuczkę słynnego Francisa Forda Coppoli (Czas Apokalipsy, trylogia Ojciec Chrzestny) oraz bratanicę uznanej reżyserki Sofii Coppoli (Między słowami). W głównej roli wystąpił Andrew Garfield – znany z roli Człowieka-Pająka w takich filmach jak Niesamowity Spider-Man czy w ostatnim międzynarodowym hicie kinowym – Spiderman: Bez drogi do domu. Na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke – gwiazda bijącego rekordy popularności serialu Stranger Things oraz filmu Quentina Tarantino Pewnego razu… w Hollywood, a także Jason Schwartzman, jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona. Światowa premiera Króla Internetu odbyła się podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Twórcy

reżyseria Gia Coppola
scenariusz Tom Stuart, Gia Coppola
zdjęcia Autumn Durald
montaż Glen Scantlebury
muzyka Devonté Hynes
obsada Andrew Garfield, Maya Hawke, Nat Wolff, Kalena Yiaueki
produkcja American Zoetrope, Artemis, Assemble Media, Automatik Entertainment, Dynasty Pictures (II), Paint Night Productions, TUGAWOOD Pictures
polski dystrybutor Kino Świat
język angielski

Król Internetu

Gia Coppola

Twoja ocena 0/5