12,90 zł

Wszystko zostaje w rodzinie

The Ties / Lacci
reż. Daniele Luchetti
Włochy, Francja 2020 / 100’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła? Na to pytanie odpowiedzi szuka Daniele Luchetti, ekranizując bestsellerową powieść Sznurówki Domenica Starnone. Poszukiwania, rozpisane na trzy dekady rodzinnej sagi, prowadzone są w jednym z najpiękniejszych włoskich miast – Neapolu.

Początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterów gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny. Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki. Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć zrozumieć, co tak naprawdę napędza ich relację.

W obsadzie znalazły się gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.

Twórcy

reżyseria Daniele Luchetti
scenariusz Daniele Luchetti, Domenico Starnone, Francesco Piccolo, na podstawie powieści Domenico Starnone
zdjęcia Ivan Casalgrandi
montaż Aël Dallier Vega, Daniele Luchetti
obsada Alba Rohrwacher, Luigi Lo Cascio, Laura Morante
producent Beppe Caschetto, Valentina Merli
produkcja IBC Movie
polski dystrybutor Aurora Films
język włoski

Wszystko zostaje w rodzinie

Daniele Luchetti

Twoja ocena 0/5