9,90 zł

Jeszcze dzień życia

Another Day of Life
reż. Raúl de la Fuente, Damian Nenow
Hiszpania, Polska, Belgia, Niemcy, Francja, Węgry 2018 / 81’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie.

Zgodnie z książkowym pierwowzorem, widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

Twórcy

reżyseria Raúl de la Fuente, Damian Nenow
scenariusz Raúl de la Fuente, Amaia Remirez, Niall Johnson, David Weber, Damian Nenow, na podstawie reportażu Ryszarda Kapuścińskiego
zdjęcia Raúl de la Fuente, Gorka Gómez Andreu
montaż Raúl de la Fuente
muzyka Mikel Salas
art director Rafał Wojtunik
producent Ole Wendorff-Østergaard
produkcja Platige Films, Kanaki Films
polski dystrybutor Next Film
język angielski, portugalski, polski, hiszpański

Jeszcze dzień życia

Raúl de la Fuente, Damian Nenow

Twoja ocena 0/5