12,90 zł

Powrót do tamtych dni

Return to Legoland
reż. Konrad Aksinowicz
Polska 2021 / 104’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej i opartej na prawdziwych wspomnieniach historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas.  

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek (debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar) wraz z matką (Weronika Książkiewicz) mieszka na jednym z wrocławskich osiedli. Podobnie jak wielu rówieśników, chłopiec wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Pewnego dnia jednak Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w progu rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo, bo wraz z powrotem Alka odżywają dawne problemy. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Twórcy

reżyseria Konrad Aksinowicz
scenariusz Konrad Aksinowicz
zdjęcia Jakub Jakielaszek
montaż Witold Chomiński
muzyka Marcin Masecki
dźwięk Błażej Kafarski
obsada Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Teodor Koziar, Katarzyna Warnke, Sebastian Stankiewicz, Anna Majcher, Kacper Janusiński, Marek Marchewa, Oliwia Gołębiowska, Szymon Ożga, Zuzanna Tomaczyk, Bogdan Koca
producent Agnieszka Chromicka
produkcja Chroma Pro Agnieszka Chromicka
polski dystrybutor Kino Świat
język polski

Powrót do tamtych dni

Konrad Aksinowicz

Twoja ocena 0/5