9,90 zł lub taniej w pakiecie

Mój synek

My Son / Mon garçon
reż. Christian Carion
Francja, Belgia 2017 / 81’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Weźcie głęboki oddech: oto thriller, który wciąga bez reszty i nie daje chwili wytchnienia. W głównych rolach gwiazdy francuskiego kina – Guillaume Canet (Poznajmy się jeszcze raz, Podwójne życie) i Mélanie Laurent (Debiutanci, Bękarty wojny). Canet jako jedyna osoba z ekipy nie otrzymał scenariusza filmu i reagował na sytuacje w tym samym czasie, co jego postać. Ta niekonwencjonalna metoda pozwoliła widzom i Canetowi rozwiązywać zagadkę w tym samym czasie.

Pracoholik Julien jest w ciągłych rozjazdach. Częsta nieobecność w domu zniszczyła jego małżeństwo. W trakcie jednej ze służbowych podróży otrzymuje niepokojącą wiadomość od byłej żony –  ich siedmioletni syn zaginął bez śladu podczas szkolnej wycieczki w góry. Opieszałość policji sprawia, że Julien rozpoczyna poszukiwania chłopca na własną rękę. Nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć swoje dziecko. 

Mój synek to owoc trzeciej współpracy Guillaume Caneta z reżyserem Christianem Carionem, którego dramat wojenny Boże Narodzenie otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Świadomy jedynie zarysu historii, Canet w każdej scenie musiał improwizować i reagować na rozwój sytuacji i zachowania pozostałych bohaterów. Ta nowatorska realizacja pomogła stworzyć niezwykle wiarygodny i przejmujący portret mężczyzny zdolnego do wszystkiego, by ocalić własne dziecko.

Twórcy

reżyseria Christian Carion
scenariusz Christian Carion, Laure Irrmann
zdjęcia Eric Dumont
montaż Loïc Lallemand
muzyka Laurent Perez Del Mar
obsada Guillaume Canet, Mélanie Laurent, Olivier de Benoist
producent Philip Boëffard, Christophe Rossignon
produkcja Nord-Ouest Films
polski dystrybutor Gutek Film
język francuski

Mój synek

Christian Carion

Twoja ocena 0/5