12,90 zł

DNA

ADN
reż. Maïwenn
Francja, Algieria 2020 / 87’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Francuskie kino obfituje w specjalistów zajmujących się badaniem naszej tożsamości – filmowych detektywów, próbujących odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę wpływa na to, kim jesteśmy. Do tego grona dołącza Maïwenn, która w swoim najnowszym filmie udowadnia, że im trudniejsze pytanie, tym ciekawsza droga do odpowiedzi. DNA to poruszająca, złożona opowieść o poszukiwaniu fundamentów naszego „ja”, zręcznie przepleciona czułością i humorem.

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To Emir ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy nestor rodu umiera, wszystkie nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia własnej tożsamości. 

DNA znalazło się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes 2020, było również prezentowane na MFF w San Sebastian i MFF w Zurychu (nagroda „A Tribute to...” dla Maïwenn za wkład w odrodzenie kina autorskiego). Film otrzymał 4 nominacje do Cezara oraz nagrodę Lumières 2021 za reżyserię. Na ekranie zobaczymy plejadę francuskich gwiazd, m.in.: samą reżyserkę, czyli Maïwenn, Fanny Ardant (Poznajmy się jeszcze raz) i Louisa Garrela (Małe kobietki, Ja, Godard).

Twórcy

reżyseria Maïwenn
scenariusz Mathieu Demy, Maïwenn
zdjęcia Sylvestre Dedise
montaż Laure Gardette
muzyka Stephen Warbeck
obsada Fanny Ardant, Louis Garrel, Dylan Robert
producent Pascal Caucheteux
produkcja Why Not Productions
polski dystrybutor Best Film
język francuski

DNA

Maïwenn

Twoja ocena 0/5