12,90 zł

Violet

reż. Justine Bateman
USA 2021 / 92’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Słyszeliście kiedyś w głowie głos, który do znudzenia powtarzał, że wam się nie uda, nie podołacie, jesteście za słabi, a inni – znacznie lepsi? Ten właśnie głos jest narratorem w Violet, a na jego celowniku znalazła się młoda kobieta (Olivia Munn) szukająca swojej drogi.

Czemu nie mogę być szczęśliwa? – pyta głos raz po raz, a w odpowiedzi pojawiają się wciąż nowe przeszkody: bezmyślny szef, nietaktowne koleżanki, uciążliwi członkowie rodziny, wszyscy byli faceci, teraz już na nowo zakochani, żonaci i z radosnymi bobasami u boku. Bateman z dużą dozą empatii i wrażliwości obserwuje swoją bohaterkę, pokazując różne wyjścia z sytuacji, a tym samym uzmysławia, że nasz los zależy w dużej mierze od podejmowanych decyzji. Jednocześnie reżyserka podkreśla znaczenie wątpliwości, przeżywania takich dni, w których potrzebujemy w swoim otoczeniu kogoś życzliwego. I to też jest OK. Na końcu tej drogi tli się światełko.

Twórcy

reżyseria Justine Bateman
scenariusz Justine Bateman
zdjęcia Mark Williams
montaż Jay Friedkin
muzyka Vum
obsada Olivia Munn, Luke Bracey, Justin Theroux (głos)
producent Justine Bateman, Cassian Elwes, Anders Liljeblad, Matt Lituchy, Jay Paul, Rob Rubano, Jonathan Schurgin
produkcja Section 5
właściciel praw The Exchange/Middle Kid
polski dystrybutor Galapagos
język angielski

Justine Bateman

Amerykańska aktorka, producentka, reżyserka i pisarka. Pierwszy wielki sukces odniosła dzięki roli w serialu Family Ties, gdzie występowała przez siedem lat Grała też w innych popularnych produkcjach: Gotowych na wszystko, Men in Trees czy Californication. Niedawno skończyła studia informatyczne na UCLA. Jest autorką dwóch dobrze przyjętych książek: o cieniach szybko zdobytej sławy i o niechęci społeczeństwa do starzejących się kobiecych twarzy. Ma brata – Jasona, również aktora.

Filmografia

2008 Speechless (TV Movie documentary)

2017 PUSH (short)

2017 Five Minutes (short)

2021 Violet

Violet

Justine Bateman

Twoja ocena 0/5