12,90 zł

Lekcje języka

Language Lessons
reż. Natalie Morales
USA 2021 / 91’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Lekcje języka to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) przykład kina zdolnego uchwycić esencję pandemicznej izolacji. Zapomnijcie o schematycznych filmach, których twórcy snują się po wyludnionych ulicach przy akompaniamencie podniosłej muzyki. Autorom Lekcji języka udało się zmieścić w skromnej formie całą paletę emocji. Idziemy o zakład, że po seansie filmu będziecie chcieli czym prędzej zdobyć kontakt do Natalie Morales i Marka Duplassa.

Debiut Natalie Morales opowiada historię Adama (w tej roli ulubieniec festiwalowej publiczności, a także współscenarzysta i producent filmu Mark Duplass), nieco zblazowanego bogacza, który wydaje się znużony luksusowym życiem. Aby wyrwać swojego partnera z marazmu, mąż mężczyzny wykupuje dla niego na urodziny pakiet tytułowych lekcji hiszpańskiego. Choć Mark początkowo bierze udział w internetowych spotkaniach z zamieszkałą w Kostaryce Cariño (w tej roli sama reżyserka Natalie Morales) raczej z grzeczności, między bohaterami z czasem tworzy się emocjonalna więź. Nauczycielka i uczeń stopniowo zapominają o dzielących ich różnicach geograficznych i klasowych, stając się dla siebie powiernikami tajemnic. Na przemian urocze i przejmujące Lekcje języka stanowią najlepszy dowód na to, że prawdziwa przyjaźń przekracza granice w każdym sensie tego słowa.

Piotr Czerkawski

Twórcy

reżyseria Natalie Morales
scenariusz Mark Duplass, Natalie Morales
zdjęcia Jeremy Mackie
montaż Aleshka Ferrero
obsada Natalie Morales, Mark Duplass, Desean Terry, Christine Quesada
producent Mel Elsyn
produkcja Shout! Factory, Duplass Brothers Productions, Devastator Productions
polski dystrybutor Galapagos
język angielski, hiszpański

Natalie Morales

Urodzona w 1986 roku w Miami w rodzinie kubańskich imigrantów. Karierę w branży filmowej rozpoczęła jako aktorka, zagrała m.in. w serialu  Parks and Recreation, a także w filmach  Wall Street: Pieniądz nie śpi czy  Małe rzeczy. Od niedawna próbuje swoich sił także jako reżyserka i scenarzystka. Niedługo po zrealizowaniu debiutanckich  Lekcji języka wyreżyserowała komedię dla nastolatków  Plan B, która miała swoją premierę na platformie Hulu.

Filmografia

2021 Language Lessons

2021 Plan B

Lekcje języka

Natalie Morales

Twoja ocena 0/5