12,90 zł

Ostatni komers

Love Tasting
reż. Dawid Nickel
Polska 2020 / 81’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Kiedy polscy twórcy zabierają się za filmy o współczesnych młodych ludziach, ich wysiłki zazwyczaj można skwitować krótkim „ok, boomer”. W przypadku Ostatniego komersu sprawy mają się jednak zgoła inaczej: ten film kipi od nieokiełznanej energii, daje znakomity wgląd w problemy młodzieży (w końcu nie wydumane, ale prawdziwie – z krwi i kości), a realizacyjnie nie odstaje od najlepszych przykładów amerykańskiego nurtu coming-of-age.

Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (tytułowy komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Ostatni komers ma już na swoim koncie nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę Jury Młodych oraz wyróżnienia dla aktorki Sandry Drzymalskiej i autora zdjęć Michała Pukowca. Komers naszpikowany jest także świetną, współczesną muzyką – usłyszymy tu m.in. DJ-a Lotosa, Low Roar, Duit, Kalwi&Remi, Hanię Rani, Bellę Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps i MX TORO.

Twórcy

reżyseria Dawid Nickel
scenariusz Dawid Nickel
zdjęcia Michał Pukowiec
montaż Łukasz Swaryczewski
dźwięk Marcin Jachyra
obsada Sandra Drzymalska, Nel Kaczmarek, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Zofia Świątkiewicz, Kuba Wróblewski, Agnieszka Żulewska
producent Marta Habior
produkcja No Sugar Films
polski dystrybutor Galapagos
język polski

Ostatni komers

Dawid Nickel

Twoja ocena 0/5