English

7-My Sierpnia

Michał Bolland
7th of August
Polska 2020 / 30’
Allegro ma non troppo

Od kiedy pamiętam, nie było aż takiej nienawiści w społeczeństwie skierowanej do nas – mówi jeden z bohaterów filmu 7-My Sierpnia, pierwszego dokumentu poświęconego protestom po aresztowaniu Margot, aktywistki z kolektywu Stop Bzdurom. O wydarzeniach tamtego dnia opowiada pięcioro uczestników demonstracji – wszyscy zostali wtedy aresztowani i napiętnowani przez władze. Gorzki, poruszający film Michała Bollanda to nie tylko relacja ludzi, którzy padli ofiarą represji, lecz przede wszystkim świadectwo hańby, jaką okryli się politycy, rozpętując kampanię wymierzoną w osoby LGBTQ+.

Jakub Demiańczuk

nagrody

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2021 -specjalne wyróżnienie (krótkometrażowe dokumenty); Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym 2021 - II Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych

Michał Bolland

Reżyser i scenarzysta, twórca teledysków i filmów reklamowych. 7-My Sierpnia to jego debiut dokumentalny, który pokazywany był m.in. na festiwalach WatchDocs oraz Millennium Docs Against Gravity. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym pełnometrażowym dokumentem.

Filmografia

2021 7-My Sierpnia / 7th of August 

Twórcy

reżyseria Michał Bolland
scenariusz Michał Bolland, Szymon Ziegler
zdjęcia Karol Łakomiec
montaż Łukasz Sawicki
muzyka Kasia Lins, Karol Łakomiec
producent Małgorzata Sarzyńska
produkcja ĄĆ Production, Kampania Przeciw Homofobii
właściciel praw Kampania Przeciw Homofobii
język polski

7-My Sierpnia

Michał Bolland

Twoja ocena 0/5