English
Indeks Cykle Kalendarz

Truflarze

Michael Dweck, Gregory Kershaw
The Truffle Hunters
Włochy, Grecja, USA 2020 / 84’
napisy: polskie i angielskie
Souad

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle... Największą siłą przejmującego dokumentu Dwecka i Kershawa są bohaterowie – starsi panowie, którzy latami zbierali najcenniejszą, białą odmianę trufli i u schyłku życia nie wyobrażają sobie, że mogą robić coś innego. Truflarze zostają w pamięci także ze względu na psy, które towarzyszą im w poszukiwaniach rosnących głęboko w ziemi niezwykle cennych grzybów. Fantastycznie sfilmowane sceny ludzko-psiej zażyłości są zestawione z wątkiem coraz bardziej inwazyjnego naporu sprzedawców, którzy wyrafinowaną sztukę zbierania trufli chcą sprowadzić do kapitalistycznego zysku, bez poszanowania wiekowej tradycji. Warto podkreślić, że producentem wykonawczym filmu został sam Luca Guadagnino. Truflarze mają w sobie wzruszającą lekkość jego Tamtych dni, tamtych nocy. Film znalazł się w programie Sundance oraz wielu innych festiwali m.in. w Cannes i Toronto.

Łukasz Knap

Seanse

nd 15 sie, 19:45 knh 9
cz 19 sie, 19:15 knh 9
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

631 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Michael Dweck, Gregory Kershaw

Duet artystyczno-filmowy. Michael Dweck jest nagradzanym filmowcem i artystą wizualnym, którego reżyserski debiut The Last Race był pokazywany na Sundance Film Festival w 2008 roku. Gregory Kershaw był producentem i autorem zdjęć do tego filmu. Ich najnowszą wspólną produkcją są Truflarze.

Filmografia

2018 The Last Race

2020 Truflarze / The Truffle Hunters (doc.)

Twórcy

reżyseria Michael Dweck, Gregory Kershaw
scenariusz Michael Dweck, Gregory Kershaw
zdjęcia Michael Dweck, Gregory Kershaw
montaż Charlotte Munch Bengtsen
muzyka Ed Côrtes
producent Michael Dweck, Gregory Kershaw
produkcja Artemis Rising Productions, Bow and Arrow Entertainment, Faliro House Productions, Frenesy Film Company, Park Pictures
polski dystrybutor UIP
język włoski

Truflarze

Michael Dweck, Gregory Kershaw

Twoja ocena 0/5