9,90 zł

Party

The Party
reż. Sally Potter
Wielka Brytania 2017 / 70’, polskie napisy
polskie napisy

Niezwykle smakowity filmowy koktajl pełen kąśliwych uwag, słownej żonglerki i aktorskiej chemii. Pokazywana w konkursie głównym na Berlinale, znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie(Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy).

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie.Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie.

Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…

Twórcy

reżyseria Sally Potter
scenariusz Sally Potter, Walter Donohue
zdjęcia Aleksiej Rodionov
montaż Emilie Orsini, Anders Refn
obsada Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy
producent Christopher Sheppard, Kurban Kassam
produkcja Great Point Media
polski dystrybutor Aurora Films
język angielski

Party

Sally Potter

Twoja ocena 0/5