12,90 zł

Nadzieja

Hope / Håp
reż. Maria Sødahl
Norwegia 2019 / 125’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Oparty na prawdziwej historii film z wybitnymi kreacjami aktorskimi Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda, doskonale znanego polskiej publiczności (Czarnobyl, Człowiek, który zabił Don Kichota, Dogville czy Buntownik z wyboru). Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl jest subtelną i wzruszającą opowieścią o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. 

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą zaledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja przytrafia się Anji i jej partnerowi Tomasowi – doświadczonej parze, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych oraz dorastających dzieciach. Ich relacja przetrwała głównie ze względu na rodzinę.

Informacja o chorobie sprawia, że życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega całkowitemu przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

Nadzieja otrzymała na MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.

Twórcy

reżyseria Maria Sødahl
scenariusz Maria Sødahl
zdjęcia Manuel Alberto Claro
montaż Christian Siebenherz
obsada Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård
producent Thomas Robsahm
produkcja Motlys, Oslo Pictures, Zentropa International Sweden
polski dystrybutor Aurora Films
język norweski

Nadzieja

Maria Sødahl

Twoja ocena 0/5