9,90 zł

Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas
reż. Arnaud des Pallières
Francja, Niemcy 2013 / 122’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Jak głosi przysłowie: rewolucja zjada własne dzieci. Ale czy zawsze? Michael Kohlhaas to oparta na faktach historia rewolucjonisty, który dążąc do sprawiedliwości często tracił z oczu swój moralny kompas. W roli głównej niezastąpiony Mads Mikkelsen (Na rauszu, Polowanie).

Połowa XVI wieku, górski krajobraz Sewennów. Michael Kohlhaas jest dobrze prosperującym handlarzem końmi, który wiedzie spokojne, komfortowe i szczęśliwe życie. Sytuacja ulega radykalnej zmianie, gdy jeden z lokalnych arystokratów narusza granice jego terytorium i zaczyna bezprawnie pobierać opłaty od osób, które je przemierzają. Jedną z ofiar feudalnego kaprysu arystokraty staje się sam Kohlhaas. Ponieważ jego sprawa nie zostaje poważnie potraktowana w sądzie, mężczyzna postanawia samodzielnie szukać sprawiedliwości. Staje na czele armii uciskanych i w porywie zemsty pustoszy okolice, morduje wrogów prawa i zapala ogień rewolucji.

Zwycięzca Brussels European Film Festival 2013, światową premierę miał na 66. MFF w Cannes. Film był nominowany w sześciu kategoriach do francuskich nagród filmowych, Cezarów 2014 (zdobył dwie statuetki, za muzykę i dźwięk).

Twórcy

reżyseria Arnaud des Pallières
scenariusz Christelle Berthevas, Arnaud des Pallières, na podstawie powieści Heinricha von Kleista
zdjęcia Adrien Debackere, Jeanne Lapoirie
montaż Sandie Bompar, Arnaud des Pallières
muzyka Martin Wheeler, The Witches
obsada Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance, Delphine Chuillot, David Kross, Bruno Ganz
producent Serge Lalou
polski dystrybutor Aurora Films
język francuski, niemiecki,oksytański

Michael Kohlhaas

Arnaud des Pallières

Twoja ocena 0/5