9,90 zł

Głośniej od bomb

Louder Than Bombs
reż. Joachim Trier
Norwegia, Francja, Dania, USA 2015 / 109’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Pamięć to podstępna pułapka. Kiedy zaczyna szwankować – rozpada się nasza osobowość, kiedy poświęcamy jej zbyt wiele czasu – tracimy z oczu teraźniejszość. Joachim Trier, jeden z najważniejszych współczesnych reżyserów z Norwegii, doskonale zobrazował stan emocjonalnego rozedrgania między niedostatkiem i nadmiarem pamięci, a pomogła mu w tym znakomita obsada: Isabelle Huppert (Pianistka, 8 kobiet), Jesse Eisenberg (Social Network) i Gabriel Byrne (serial Terpia).

Laura, znakomita fotografka wojenna, ginie w wypadku zostawiając męża i dwóch dorosłych synów. Jej nagłe odejście sprawia, że mężczyźni, nie radząc sobie z żałobą, tracą ze sobą kontakt. Trzy lata po śmierci Laury, z okazji wystawy upamiętniającej jej prace, pojawia się okazja do ponownego spotkania i wspominania zmarłej. Na jaw wychodzą tajemnice, niewypowiedziane żale i cały arsenał stłumionych uczuć.

Głośniej od bomb to trzeci film Joachima Triera, autora Oslo, 31 sierpnia, nominowany do Złotej Palmy na 68. MFF w Cannes i nagrodzony za reżyserię na Sztokholmskim Festiwalu Filmowym.

Twórcy

reżyseria Joachim Trier
scenariusz Joachim Trier, Eskil Vogt
zdjęcia Jakob Ihre
montaż Olivier Bugge Coutté
muzyka Ola Fløttum
obsada Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Gabriel Byrne, Amy Ryan
producent Joshua Astrachan, Albert Berger, Alexandre Mallet-Guy, Thomas Robsahm, Marc Turtletaub, Ron Yerxa
polski dystrybutor Aurora Films
język angielski, francuski

Głośniej od bomb

Joachim Trier

Twoja ocena 0/5