9,90 zł

Mając 17 lat

Being 17 / Quand on a 17 ans
reż. André Téchiné
Francja 2016 / 114’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Szeroko dyskutowany na 66. MFF w Berlinie, jeden z filmów pokazywanych w konkursie głównym. Zjawiskowy obraz o dorastaniu autorstwa jednego ze współczesnych mistrzów francuskiego kina, André Téchina. To intymny portret dorastających młodych ludzi, którzy wciąż szukają własnej tożsamości i cały czas poznają swoją seksualność. Mając 17 lat porównywany jest ze słynnym Życiem Adeli Abdellatifa Kechiche.

Damien i Thomas uczęszczają na te same zajęcia, choć dzieli ich wszystko, od różnicy klasowej i rasowej począwszy. Pierwszy to szpaner ze świetnie sytuowanej rodziny lekarki i wojskowego. Drugi jest adoptowanym chłopakiem afrykańskiego pochodzenia. Po lekcjach musi pomagać rodzicom przy gospodarstwie.

Młodzi bohaterowie ze szkolnej ławy nienawidzą się do tego stopnia, że w jednej chwili potrafią przejść od obelg do rękoczynów. Przewrotny los sprawia jednak, że przez jakiś czas muszą zamieszkać pod jednym dachem. Ich niechęć z czasem przemienia się w koleżeństwo i wzajemną fascynację. Do głosu dochodzą buzujące hormony.

Twórcy

reżyseria André Téchiné
scenariusz Céline Sciamma, André Téchiné
zdjęcia Julien Hirsch
montaż Albertine Lastera
muzyka Alexis Rault
obsada Sandrine Kiberlain, Kacey Mottet Klein, Corentin Fila, Alexis Loret
producent Olivier Delbosc, Marc Missonnier
produkcja Fidélité Films
polski dystrybutor Aurora Films
język francuski, hiszpański

Mając 17 lat

André Téchiné

Twoja ocena 0/5