7,90 zł

Wszystkie nieprzespane noce

All These Sleepless Nights
reż. Michał Marczak
Polska, Wielka Brytania 2016 / 103’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Manifest pokolenia millenialsów, Niewinni czarodzieje na miarę XXI wieku, oda do bezsennych nocy i fascynująca odyseja po klubach i domówkach, pustych ulicach i zatłoczonych brzegach imprezowej Wisły.

Przez całe swoje życie człowiek spędza siedem miesięcy na seksie, przez dwa tygodnie je czipsy, a dwa lata zajmuje mu nudzenie się – podsumowuje Krzysiek, główny bohater nagrodzonych na Sundance Wszystkich nieprzespanych nocy. O nudzie w jego przypadku jednak nie ma mowy, chłopak właśnie rozstał się z dziewczyną i rzuca się w wir życia towarzyskiego. Kroku dotrzymuje mu jego najlepszy przyjaciel, Michał. Razem szwendają się po warszawskich zaułkach, krążą od klubu do klubu, podrywając dziewczyny, zwierzają się sobie i odchorowują kaca.

Reżyser zaciera granicę między fabułą a dokumentem – role powierzył swoim znajomym, a wiele scen oparł na improwizacji. Dzięki płynnym ruchom kamery i dynamicznemu montażowi udaje mu się odtworzyć chaotyczny rytm miasta, którego kluczowym elementem jest też energetyczna ścieżka dźwiękowa. Wszystkie nieprzespane noce to autentyczny portret dwóch „niewinnych czarodziejów” XXI wieku, napędzany używkami oraz młodzieńczymi nadziejami i iluzjami.


Międzynarodowy Konkurs Filmowy Nowe Horyzonty

Odważne, bezkompromisowe filmy twórców poszukujących nowych form wyrazu – to cechy charakterystyczne Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowe Horyzonty – jednego z filarów festiwalu NH. Wszystkie nieprzespane noce otrzymały Nagrodę Publiczności podczas 16. edycji Nowych Horyzontów.

Twórcy

reżyseria Michał Marczak
scenariusz Michał Marczak, Katarzyna Szczerba
zdjęcia MichaŁ Marczak, Maciej Twardowski
montaż Dorota Wardeszkiewicz
muzyka Lubomir Grzelak
obsada Krzysztof Bagiński, Michał Huszcza, Eva Lebeuf
producent Thomas Benski, Marta Golba, Julia Nottingham, Lucas Ochoa
produkcja Endorfina Studio, Pulse Films, Studio PUK
polski dystrybutor Kino Świat
język polski

Wszystkie nieprzespane noce

Michał Marczak

Twoja ocena 0/5