9,90 zł

Wilkołak

Werewolf
reż. Adrian Panek
Polska, Holandia, Niemcy 2018 / 84’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Trzymający w napięciu pierwszy polski horror wojenny w reżyserii Adriana Panka. Wciągająca i budząca grozę opowieść o grupie wyzwolonych z obozu dzieci, która walczy o przetrwanie w otoczonym przez nazistowskie wilczury pałacu pośrodku lasu. Wilkołak miał premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył nagrody za reżyserię i muzykę.

Lato 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Twórcy

reżyseria Adrian Panek
scenariusz Adrian Panek
zdjęcia Dominik Danilczyk
montaż Jarosław Kamiński
muzyka Antoni Łazarkiewicz
obsada Kamil Polnisiak, Nicolas Przygoda, Sonia Mietielica, Danuta Stenka, Werner Daehn, Jakub Syska, Helena Mazur, Krzysztof Durski, Maksymilian Balcerowski
producent Magdalena Nowacka, Agata Szymańska, Magdalena Kamińska
produkcja Balapolis, Telewizja Polska, Rosco Polska, Twenty Twenty Vision Filmproduktion GmbH, House of Netherhorror
polski dystrybutor Kino Świat
język polski, niemiecki, rosyjski

Wilkołak

Adrian Panek

Twoja ocena 0/5