9,90 zł

Nowa dziewczyna

The New Girlfriend / Une nouvelle amie
reż. François Ozon
Francja 2014 / 103’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Pożądanie, tajemnica, suspens - oto mieszanka, którą tym rezerem serwuje mistrz Ozon w nagrodzonej w San Sebastian Nowej dziewczynie. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Ruth Rendell, autorki, której twórczość ekranizował m.in. Pedro Almodóvar.

Claire (w tej roli Anaïs Demoustier - gwiazda Sponsoringu Małgorzaty Szumowskiej) i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi - mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie jednak, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego. thriller/dramat/komedia             

Twórcy

reżyseria François Ozon
scenariusz François Ozon, na podstawie powieści Ruth Rendell
zdjęcia Pascal Marti
montaż Laure Gardette
muzyka Philippe Rombi
obsada Romain Duris, Anaïs Demoustier, Raphaël Personnaz, Isild Le Besco
producent Eric Altmayer, Nicolas Altmayer
produkcja Mandarin Cinéma, Mars Films, France 2 Cinéma, FOZ
polski dystrybutor Kino Świat
język francuski

François Ozon

Urodził się w 1967 roku w Paryżu. W 1993 roku ukończył reżyserię we francuskiej szkole filmowej La Fémis. W pełnym metrażu zadebiutował Sitcomem zrealizowanym w 1998 roku. W 2002 roku zyskał międzynarodową sławę za sprawą filmu 8 kobiet, w którym wystąpiły Catherine Deneuve, Isabelle Huppert i Fanny Ardant. W 2012 roku za U niej w domu otrzymał Złotą Muszlę na MFF w San Sebastián i Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego scenarzysty. Powszechnie uznawany za jednego z najważniejszych twórców współczesnego kina francuskiego.

Wybrana filmografia

1998 Sitcom

2002 8 kobiet / 8 femmes / 8 Women

2003 Basen / Swimming Pool

2012 U niej w domu / Dans de la maison / In the House

2013 Młoda i piękna / Jeune et jolie / Young and Beautiful

Nowa dziewczyna

François Ozon

Twoja ocena 0/5