9,90 zł

Koko-di Koko-da

reż. Johannes Nyholm
Szwecja, Dania 2019 / 85’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Koty nie są tym, czym się wydają. Koko-di Koko-da przypomina film, który mogliby wspólnie nakręcić David Lynch i Lars von Trier. Oto fascynująca historia rodziny i urodzinowego przyjęcia, która nieoczekiwanie zmienia się w na poły baśń, na poły horror.

Bohaterowie filmu wpadają w zapętlony koszmar, sterroryzowani na leśnym campingu przez trzy groteskowe figury i wściekłego rottweilera. Biały kot jako zwiastun złej nowiny, czarny las, samotny domek czarownicy i melodyjka z pozytywki tworzą atmosferę jak ze złego snu, z którego nie sposób się wybudzić. Tym snem w przypadku Elin i Tobiasa jest poniesiona kilka lat wcześniej ogromna strata i choć wydają się gotowi, by rozpocząć normalne życie, wciąż zmagają się z gniewem, poczuciem winy, żalem i bólem. Każdy z wariantów sytuacji powtarzającej się na campingu rozwija opowieść o wzajemnych pretensjach i urazach, o rozpaczy i miłości, które w węzeł sprzecznych emocji splata żałoba.

Nie bójmy się słów: film był sensacją festiwalu Sundance i 19. MFF Nowe Horyzonty.


Międzynarodowy Konkurs Filmowy Nowe Horyzonty

Odważne, bezkompromisowe filmy twórców poszukujących nowych form wyrazu – to cechy charakterystyczne Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowe Horyzonty – jednego z filarów festiwalu NH. Koko-di Koko-da było prezentowane w ramach konkursu w trakcie 19. edycji Nowych Horyzontów.

Twórcy

reżyseria Johannes Nyholm
scenariusz Johannes Nyholm
zdjęcia Johan Lundborg, Tobias Höiem-Flyckt
montaż Johannes Nyholm
muzyka Simon Ohlsson, Olof Cornéer
obsada Ylva Gallon, Leif Edlund, Peter Belli, Katarina Jacobson, Morad Khatchadorian, Brandy Litmanen
producent Johannes Nyholm, Maria Møller Christoffersen
produkcja Johannes Nyholm Produktion, Beofilm, Film i Väst
polski dystrybutor Kino Świat
język szwedzki, duński

Koko-di Koko-da

Johannes Nyholm

Twoja ocena 0/5