9,90 zł

Jackie

reż. Pablo Larraín
USA, Francja, Chile, Chiny, Niemcy, Wielka Brytania 2016 / 95’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Jackie przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki - zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy - Jacqueline Bouvier Kennedy. Nominowana do Złotego Globu Natalie Portman buduje poruszający portret kobiety-ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej.

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża.

Wyprodukowany przez Darrena Aronofsky'ego (Requiem dla snu, Czarny łabędź) film Pablo Larraína (Ema, El Club) został doceniony przez widzów i krytyków, zdobywając blisko 30 prestiżowych nagród i 77 nominacji. Wśród nich m.in. Nagrodę za Najlepszy Scenariusz i Nagrodę Specjalną na MFF w Wenecji, statuetkę Critics' Choice i Hollywood Film Award.

Twórcy

reżyseria Pablo Larraín
scenariusz Noah Oppenheim
zdjęcia Stéphane Fontaine
montaż Sebastián Sepúlveda
muzyka Mica Levi
obsada Natalie Portman, Greta Gerwig, Peter Sarsgaard, Billy Crudup, John Hurt
producent Darren Aronofsky, Pascal Caucheteux, Scott Franklin, Ari Handel, Juan de Dios Larraín
produkcja Protoza
polski dystrybutor Kino Świat
język angielski, hiszpański

Jackie

Pablo Larraín

Twoja ocena 0/5