9,90 zł

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Borg McEnroe
reż. Janus Metz
Szwecja, Dania, Finlandia 2017 / 103’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Film o największych ikonach światowego tenisa – Björnie Borgu i jego głównym rywalu, młodym i utalentowanym Johnie McEnroe oraz o ich legendarnym pojedynku na Wimbledonie w 1980 roku. To historia dwóch mężczyzn, którzy zmienili oblicze tenisa i stali się legendami, ale też o cenie, jaką musieli za to zapłacić.

Wimbledon, rok 1980. Najbardziej deszczowe lato od dziesięcioleci. Świat czeka, by obejrzeć najlepszego tenisistę, Björna Borga, walczącego o piąty z rzędu tytuł mistrza Wimbledonu. Niewielu wie jednak, jaki dramat rozgrywa się za kulisami. Dwudziestoczteroletni Borg jest na skraju upadku: wyniszczony, wyczerpany, nękany lękami. Tymczasem jego przeciwnik, dwudziestoletni John McEnroe, postanawia, że zastąpi swojego dotychczasowego bohatera na tronie Wimbledonu.

Opowieść o kosztach sukcesu, ukazująca, jak dwaj najlepsi gracze tenisowi świata, obaj mający niewiele ponad dwadzieścia lat, stali się więźniami własnych karier. O dwóch sportowach nieustannie sprowadzanych przez skomercjalizowany świat sportu jedynie do ról przeciwieństw – Ice BorgaSuperbachora McEnroe'a. Jednak podczas Wimbledonu 1980 dwaj rywale uświadamiają sobie, że jedyną osobą, która jest w stanie zrozumieć, przez co przechodzą, jest ich najgorszy wróg.

Twórcy

reżyseria Janus Metz
scenariusz Ronnie Sandahl
zdjęcia Niels Thastum
montaż Per K. Kirkegaard, Per Sandholt
muzyka Vladislav Delay, Jon Ekstrand, Carl-Johan Sevedag, Jonas Struck
obsada Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Tuva Novotny
producent Tim King, Jon Nohrstedt, Fredrik Wikström Nicastro, Lone Korslund
produkcja SF Studios Production AB, Danish Film Institute, Film i Väst, Finnish Film Foundation, Nordisk Film, Nordisk Film- & TV-Fond, SF Studios, Sveriges Television (SVT), Swedish Film Institute, Yellow Film & TV
polski dystrybutor Best Film
język angielski, szwedzki, francuski, hiszpański, niemiecki

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Janus Metz

Twoja ocena 0/5